Ożyw swoją społeczność i zorganizuj pokaz filmu “Nieplanowane”!

W czasie, gdy film grany jest w kinach możliwe jest zamówienie dodatkowego pokazu kinowego. Zazwyczaj kina chętnie odpowiadają na potrzeby ludzi, którzy gromadząc się w grupy przychodzą na seanse.


Jeśli myślisz o zorganizowaniu pokazu, to pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, to to, że… jest to bardzo proste!

A jeśliby pojawiły się jakiekolwiek trudności - służymy bezpośrednią pomocą.


Jeśli chcesz otrzymać wszelkie instrukcje, pomoc od naszego zespołu, kontakt do kin oraz inspiracje od innych osób organizujących pokazy - dołącz do nas!


Podziel się z innymi przekonującą, prawdziwą historią Abby Johnson. Jeśli nie Ty, to być może nikt w Twoim otoczeniu nie zorganizuje pokazu.

Ważna informacja:


Jeśli chcesz zobaczyć film „Nieplanowane” to w pierwszej kolejności sprawdź repertuar najbliższego kina. Jeśli film jest w aktualnym repertuarze, to najlepsze co możesz zrobić to po prostu odwiedzić to kino. Biorąc pod uwagę, że nie wiemy jak długo film będzie wyświetlany, zachęcamy byś zaproponował swoim bliskim/wspólnocie/grupie wspólne wyjście do kina, i to szczególnie w pierwszym tygodniu od premiery. Jeśli jednak filmu nie ma w repertuarze, to zainteresuj się poniższą instrukcją.

Jestem zainteresowany zorganizowaniem pokazu kinowego filmu “Nieplanowane” i chcę otrzymać materiały na ten temat

OTO NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE DLA OSÓB ORGANIZUJĄCYCH POKAZY

(Instrukcja) Jak zorganizować pokaz w kinie?

Proszę wybrać kino, w którym chce się zorganizować pokaz. Może to być mniejsze kino studyjne lub jedno z kin sieciowych.

Proszę skontaktować się z kinem telefonicznie lub mailowo i zgłosić chęć zorganizowania pokazu oraz zapytać o warunki, na jakich można to zrobić.

1.

2.

Szukając numeru telefonu lub e-maila na stronie internetowej kina, warto od razu wybrać osobę odpowiedzialną za pokazy grupowe (w razie kłopotów ze znalezieniem odpowiedniego kontaktu – służymy pomocą).


Każde kino ma nieco inne warunki, na jakich organizuje pokazy grupowe. Wszystkie oferują na taki seans tańsze bilety, natomiast w zależności od kina warunkiem organizacji pokazu będzie określona minimalna liczba deklarowanych widzów. Ta minimalna liczba zależy od tego, czy seans ma się odbyć rano czy wieczorem, czy ma być w weekend czy w tygodniu i kształtuje się w przedziale od 40 do 70 widzów.


Jeśli mamy mniejszą grupę, można też porozmawiać z innymi wspólnotami, by wybrać się na film wspólnie lub można porozmawiać z kinem, by dołączyli grupę do seansu już zaplanowanego lub by seans dla takiej grupy znalazł się w repertuarze i kino sprzedawało na niego bilety. Nie każde kino zgodzi się na taki scenariusz, ale warto zapytać lub skontaktować się z nami, który może się podjąć rozmowy w tej sprawie.Chętnie służymy też pomocą w kojarzeniu mniejszych grup z jednej miejscowości. Prosimy o zgłoszenia takich grup.Jeśli warunki zaproponowane przez kino spełniają oczekiwania, należy ustalić datę pokazu. Warto to uczynić z wyprzedzeniem dwutygodniowym, by był odpowiedni czas na zorganizowanie grupy.

3.

Zorganizowanie grupy w parafii, szkole czy wspólnocie to już bardziej indywidualna sprawa.

W parafii zwykle odbywa się to poprzez ogłoszenie parafialne i zapisy na listę w zakrystii po Mszach Świętych. Dodatkowo oczywiście poprzez parafialne wspólnoty. Zwykle parafie nie dystrybuują biletów bezpośrednio (choć oczywiście jest możliwość kupienia w kinie „z góry” biletów dla parafian). Raczej chętni zapisani na listę odbierają bilety (i płacą) bezpośrednio przed seansem w kinie (zwykle ustala się z kinem jakieś hasło, np. nazwa parafii, by chętni otrzymali w kasie umówioną zniżkę). Można też zastosować system voucherów (pobranych z kina), które odbiera się w zakrystii i wymienia na bilet w kinie.

Seans “Nieplanowane” może być formą dodatkowych, filmowych rekolekcji dla parafian, uczniów czy wspólnot. Wspólne wyjście lub wyjazd do kina to także znakomita forma integracyjnego spotkania dla wiernych z parafii.

W razie jakichkolwiek pytań, trudności, służymy pomocą. Współpracujemy bezpośrednio z większością pracowników kin odpowiedzialnych za pokazy grupowe, ale także z centralami sieci kin, dlatego wielokrotnie ułatwialiśmy organizację pokazów dla parafii.

OPIEKUNOWIE ORGANIZATORÓW POKAZÓW

W razie potrzeby skontaktuj się z naszym zespołem, a my odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy w organizacji pokazu.


MAŁGORZATA MYŚLIWA-STREJCZYK

tel. 505 874 490, 12 4111452 w.1

e-mail: malgorzata@rafael.pl


ANNA CHUDZIAK

tel. 606 492 036

e-mail: dystrybucja@pirania.info

Dystrybucja kinowa:

Pirania, tel. 606 492 036; e-mail: dystrybucja@pirania.info


PR i promocja:

Liliana Surma, tel. 500 062 574; e-mail: lila@rafael.pl

Małgorzata Myśliwa-Strejczyk , tel. 505 874 490; e-mail: malgorzata@rafael.pl

Maciej Bodasiński, tel. 504 018 144; e-mail: maciej.bodasinski@solodiosbasta.pl


Sprawy ogólne, grupa modlitewna i współpraca ze wspólnotami:

Andrzej Sobczyk, andrzej@gloria24.pl

KONTAKT

Dystrybucja kinowa: